E-sigareti vedelike aktsiis. Mis juhtub 1. jaanuaril?

12.12.2017 17:38

Vapista

Mis juhtub 1. jaanuaril?1. jaanuar ja 1. aprill.

Kuna e-mailides ja sotsiaalmeedias liigub palju ebatäpset informatsiooni tuleva aktsiisi kohta nii inimestelt, kui ettevõtetelt, otsustasime kirjutada järgneva jutu. Seletame korralikult lahti, mis juhtub 1. jaanuaril ja mis juhtub 1. aprillil 2018.
1. jaanuar 2018 jõustub e-sigareti vedelike aktsiis. See hõlmab siis nii e-vedelikke, baasvedelikke kui ka maitsestajaid. Aktsiisimäär on 0,2€ 1ml kohta. Millest on siiani valesti räägitud? Vedelike hind ei tõuse kahjuks vaid 2€/10ml, vaid sinna lisandub veel mitmeid tasusid. Summad on ehk veidi õudsamad, kuid oluline on siiski täpne informatsioon.
Esiteks, kui kaup saabub aktsiisilattu, tellitakse vedelikele aktsiisikleepsud. Need on siis vastavalt 10ml vedeliku jaoks 2€, 50ml vedeliku jaoks 10€ ja 1L vedeliku jaoks 200€ jne. Aktsiisilaol on omad tasud, alustades kauba vastu võtmisest, ladustamisest, kleepsude kleepimisest lõpetades saatelehtede vormistamise ja kauba väljasaatmiseni. Sellele kõigele lisandub käibemaks. Kui need tasud kõik kokku arvutada, lisandub vedeliku hinnale 2,5€-3€ 10 milliliitri kohta. See, kui palju täpsemalt, oleneb kõik kauba kogusest ja kaupa telliva ettevõtte võimekusest, sest mida rohkem kaupa korraga aktsiisitakse, seda odavam tuleb 1 pudel.

Teine kuupäev on 1. aprill. Miks see oluline on?
Kui aktsiis jõustub 1. jaanuaril, siis 1. aprill on see kuupäev, kui ei turul, ega kauplustes ei tohi olla ühtegi vedelikku, mis oleks ilma aktsiisikleepsuta. Need kolm kuud on üleminekuaeg. See tähendab seda, et kauplused võivad müüa vedelikke, mis on toodud maale enne 1. jaanuari.  Kõik vedelikud, mis tuuakse maale peale 1. jaanuari, lähevad automaatselt aktsiisimisele.

Mida teha?

Palju õhutatakse hullumeelselt ostma ja varuma vedelikke, kuna esimesest jaanuarist alates olevat vedelikud palju kallimad. Nagu ülal selgitasime, ei ole see päris nii. Hetkel tellivad mitmed ettevõtted, nagu näiteks Vapista, vedelikke, et jätkuks kaupa ja saaks müüa neid kuni 31. märtsini aktsiisita. Kui on plaan varuda, siis muidugi, keegi ei keela, aga me tahame seda paanikat veidi rahustada. Aega veel on :)

Kuidas elada peale aktsiisi?

Siin on mitmeid võimalusi. Esiteks, kui saad veipimise maha jätta, palju õnne! :) See on ju see, mis on meil paljudel ka eesmärgiks. Kui sellega on abiks olnud Vapista, seda parem! :)
Teised võimalused on vaadata tagasihoidlikuma seadme poole. Turg on olnud metsik ja meeletu - seadmed on mitmesaja vatise võimsusega ja küttekehad suured ja tulised. See kõik, aga aurutab läbi üha suuremas ja suuremas koguses vedelikku. Meie endi Vapistad on hakanud tegema enda peal inimkatseid :D Siinkohal täpsustaks ära, et tegemist on siis otse-kopsu veipijatega. On kasutusele võetud kõrgema takistusega küttekehad, kust auru kogus pole nii meeletu ja võimsust on vähendatud 2x. Tulemuseks on pea sama veipimiskogemus ja vedeliku kogus on mõnel juhul kordades langenud!

Võime tuua välja ka need tooted, millega sellised tulemused on saavutatud.
Vapista nr1: Kasutas RDA-d, vedeliku kulu 15ml päevas. Hakkas kasutama Kayfun Mini V3, vedeliku kulu umbes 4ml päevas.
Vapista nr2: Kasutas Baby Beast aurustajat, vedeliku kulu umbes 7ml päevas. Vahetas Nautilus X aurustaja vastu, vedeliku kulu 3-4ml päevas.
Vapista nr3: Kasutas Melo III aurustajat, vedeliku kulu umbes 7ml päevas, Nautilus X aurustajaga langes see mitme milliliitri võrra.

Lühidalt soovitaksime vahetada e-sigareti “rahulikuma” vastu, või siis suurendada nikotiini kogust. Ka see võib aidata. Nagu rääkis Dr Farsalinos, et pigem teha kangemat ja vähem, kui lahjat vedelikku ja seda pidevalt aurutada. Kuigi e-sigaret on vähemalt 95% ohutum, kui tavatubakas, pole ta ju 100% ohutu. Värske on õhk meie jaoks kõige parem asi. Seega mida vähem me seda auru sisse hingame, seda parem. Selles osas on aktsiisi tulek hea võimalus ka veipimine kontrolli alla saada, kui on niiöelda “üle käte” läinud :).

Kokkuvõtteks on aga kõige olulisem see, et miks me hakkasime veipima?
Me soovisime loobuda tubakast ja see on kõige olulisem! Ärme hakka taas suitsetama, mis siis, et see võib kahjuks tunduda hetkel meie riigi salaplaanina, sest tubakaaktsiis on ju õite mahlane...

 

Aitäh, et lugesid!
Vapista

 

Postitatud kategooriasse Uudised postitas

Kelly ja Rene

Blogi kommentaarid

Pead olema sisse logitud, et kirjutada kommentaari.

Kliki siia , et logida sisse