Müstiline e-sigaret? Yorkshire vähiuuringute keskus

12.03.2021 12:04

Yorkshire Cancer Research

Tekst: NNA Suitsuvaba Eesti.

Lühike sissevaade filmi:
E-sigaretist on saanud müstiline objekt, mille üle vaieldakse ägedalt. E-sigarettide vastased mõtlevad ikka ja jälle välja uusi põhjendusi, miks olla e-sigarettide vastu. Need on garanteerinud sensatsioonilisi pealkirju. Kui e-sigareti vastalistel parasjagu ühtegi uut väidet e-sigarettide vastu ei teki, siis korratakse mantrana, et neil puuduvad pikaajalised uuringud.

Samal ajal on miljonid endised suitsetajad üle maailma jätnud suitsetamise maha just e-sigareti abil ning nad jagavad oma kogemust teistelegi. Kui alguses tundus e-sigareti abil suitsetamisest loobumine põnev, siis nüüdseks on saanud sellest täiesti tavaline asi. Võiks öelda, et isegi liiga tavaline asi, mis kelleski enam elevust ei tekita. Samas on e-sigarettides peidus potentsiaal, mis võiks aidata maailma miljardil suitsetajal jätta igaveseks suitsetamine maha.

Teadlased on pingsalt uurinud e-sigarette ligi 20 aasta jooksul, mil e-sigaretid on üldse olemas olnud. Kuigi e-sigaretid on ühed kõige uuritumad asjad teadlaste poolt, siis viimastel aastatel avaldatud teadusuuringud räägivad üht keelt – e-sigarettide kasutamine on kordades vähem kahjulikum kui tavaliste sigarettide suitsetamine ning e-sigarettide abil suitsetamisest loobumine on efektiivne.

Postitatud kategooriasse Uudised postitas

Vapista

Blogi kommentaarid

Pead olema sisse logitud, et kirjutada kommentaari.

Kliki siia , et logida sisse