Mis on e-vedelik? Millest ta koosneb? (VG/PG) Kuidas saan endale sobiva valida?

E-vedelikku kasutatakse elektroonilises sigaretis ehk e-sigaretis. E- vedelik sisaldab propüleenglükooli, taimset glütseriini ning lõhna- ja maitseaineid. 

Alates 20. mai 2017 jõustus Euroopas uus Tubakadirektiiv, mis kohustab kõiki turule sisenevaid vedelikke laboratoorselt testida. Testima peab nii koostist kui ka tekkivat auru, vastaval juhul vedelik turule ei pääse. 

Vapista e-sigaretipoes on müügil vaid kõige kvaliteetsemad vedelikud, mis on vastavad testid läbinud! Võid alati kindel olla, et ostetav vedelik on puhas ja kõrge kvaliteediga. 

Meie vedelikega saad tutvuda siin.

E-vedeliku valimise ABC 

Kui on aeg valida e-vedelik, siis leiame ennast tavaliselt dilemma ees. Põhjuseks on see, et valikus on palju erinevaid maitseid ning need on ka veel erinevad konsistentsi poolest. 

On vedelikke mis on nii-öelda üksikmaitselised nagu kirss, melon, arbuus ja nii edasi. On olemas ka erinevaid segusid, millele on lisatud näiteks mentooli või koosneb mitmest erinevast maitsest (näiteks maasika-jogurti, mango-piimakokteil, pina colada, jäine mustikas jne). 

E-vedelike sortiment on nii lai, et sealt leiab igaüks endale kindlasti lemmiku.

Mida tuleks kindlasti jälgida e-vedeliku valimisel?

  • Vedelikku soetades tulekski kindlasti jälgida e-vedeliku PG* ja VG** suhet, et saaks õigele seadmele õige vedelik, kuna kõik vedelikud ei sobi kõikide seadmetega.
  • Tuleks välja selgitada, mis kangusega e-vedelik on vajalik ning sobiv.
  • Arvesse tuleb lõpuks ka kindlasti võtta, millised on Teie maitseeelistused.

Selgitame veel, millised koostisained on täpsemalt PG ja VG

*PG (propüleenglükool) - Propüleenglükool on vedelikus maitsekandja ja vedeldaja. PG ise oluliselt ei aura, kuid annab kurgus tunda ja meenutab sigaretist saadavat mahvi. Vedelikud, milles on 50% ja rohkem PG-d sobivad pigem suust-kopsu veipimistiiliga ning seadmetega.

Propüleenglükool on ka niiskusesiduja. Seda kasutatakse nii valmistoitudes kui ka kosmeetikatööstuses ja astmainhalaatorites.

**VG (taimne glütseriin)- Taimne glütseriin on vedelikus see, mis tekitab auru. Puhtalt on taimsel glütseriinil õrn magus maitse. Kõrgema VG tasemega vedelikud sobivad rohkem otse-kopsu veipimisstiiliga ja seadmetega. Kurgule on VG oluliselt leebem ja pehmem. 

Glütseriin on samuti niiskust siduva toimega ning seda kasutatakse laialdaselt farmaatsiatööstuses.