Kampaania - Stopptoober. Oktoober on suitsetamisest loobumise kuu!

01.10.2018 16:21

Stoptober

Kampaania - Stopptoober. Oktoober on suitsetamisest loobumise kuu!

Neile, kes soovivad suitsetamiset loobuda, on oktoober Stopptoober.
Inglismaa Tervisekaitse organisatsiooni poolt käima tõmmatud kampaania aitab Ühendkuningriikide suitsetajatel leida igakülgset abi suitsetajatele et nende teekond tubakavabaks saamisel oleks võimalikult valutu ja lihtne.
Siin on kogu info sellest kampaaniast, sigareti ohtudest, põhjustest, miks peaks loobuma ja kuidas loobuda.

Mis on Stopptoober?

Stopptoober on Inglismaa Tervisekaitse organisatsiooni kampaania, mis juhib inimeste tähelepanu nende tervisele ja eriti suitsetamisest tekkivatele kahjudele.
Saanud alguse 2012 aastal, pakub see tasuta tuge neile, kes soovivad suitseamisest loobuda. Tehakse seda läbi ravimite, äppide, sotsiaalmeedia gruppide ja personaalse abiga. Tänaseks on see üks suuremaid ja populaarsemaid kampaaniaid Ühendkuningriikides, mis aitab massiliselt inimestel suitsetamisest loobuda.

Kuna toimub Stopptoober 2018?

Stopptoober algab 1. oktoobril ja kestab kuni 28. oktoobrini.
28 päevane periood tuleneb uuringute tulemustest, mis näitavad, et inimesed kes suudavad olla 28 päeva ilma suitsuta, on 5 korda suurem tõenäosus lõplikult tubakast loobuda.

Stooptooberi statistika

Alates 2012 aastast on tänu sellele kampaaniale suutnud Ühendkuningriikudes suitsetamisest loobuda 1,5 miljonit inimest!
Lisaks näitab Londoni Ülikooli raport, et tubakast loobumise tase on kõrgeim vähemalt kümne aasta jooksul. 19,8% esimesel kuuel kuul 2017 ja oluliselt kõrgem, kui kümne aasta keskmine - 15.7%

Sigareti ohud

Korduvalt on tõestatud, et suitsetamine on ohtlik nii suitsetajale, kui ka kõrvalseisjatele.
Sihtasutuse Inglismaa Süda sõnul kahjustab suitsetamine südame veresoonkonda, tõstab südameataki ja südamerabanduse riski. Samuti võib see põhjustada trombe, tõsta vererõhku ja teisi südame ja kopsude probleeme, kroonilist obstruktiivset kopsuhaigust ja emfüseemi ehk kopsupuhitust.
Samuti on teada, et suitsetamine on peamisi kopsuvähi põhjustajaid ja võib tõsta ka suu-, kõri-, neelu-, nina- ja põievähi riski.

Põhjused suitsetamisest loobumiseks

Eksperdid annavad rea põhjuseid, miks peaks suitsetamise maha jätma nii enda kui end ümbritsevate pärast.
Esmalt, suitsetamise lõpetamine parandab oluliselt inimese tervist nii koheselt, kui ka pikemaajaliselt. Juba peale 20 minutit langeb vererõhk ja südame rütm. Need riskid langevad veel 2 nädala vältel. 2 kuni 5 aasta pärast, peale suitsetamisest loobumist, langeb poole võrra risk haigestuda kõri-, suu- ja põievähki. Kopsuvähi risk langeb poole võrra peale 10 aastat suitsetamisest loobumist.
Samuti säästab see raha. Kui suitsetada pakk sigarette päevas, on see rahas umbes 150€ kuus. 
Lõpetuseks, suitsetamisest loobumine aitab kaitsta pereliikmeid passiivsest suitsetamisest, vähendades oluliselt neil riski haigestuda astmasse, vähki, meningiiti ja teistesse haigustesse.

Kuidas suitsetamisest loobuda?

Selleks on mitmeid viise. Intsitutsioon Inglismaa Süda ütleb, et hea oleks valida endale kindel kuupäev, kuna suitsetamine lõpetada. Selleks võiks teha endale nimekirja põhjustest, miks peaks suitsetamisest loobuma ja paluma tuge lähedastelt.
Samuti soovitavad and eemaldada enda elust kõik asjad, mis suitsetamist meenutavad - näteks tuhatoosid, välgumihklid. Võimalusel vältida olukordi, mis tavaliselt panevad suitsupaki järele haarama. 2017 aastast toetab Stoptober ka e-sigarettide kasutamist, et aidata suitsetajatel tubakast loobuda, samas hoiatades, et e-sigaretid võivad endast samuti kujutada terviseriski.

Stoptoober

Kasutatud kirjandus: 

Daily Mail: Stoptober 2018: Public Health England Campaign to quit smoking revealed

Aita ennast ja enda lähedasi. Räägi neile Stopptoobrist!

Aitäh, et lugesid
RenePostitatud kategooriasse Uudised postitas

Rene

Blogi kommentaarid

Pead olema sisse logitud, et kirjutada kommentaari.

Kliki siia , et logida sisse